Ay: Ağustos 2016

Manuel İşlemler

Google Manuel İşlem Nedir?

Webmasterlarla iletişim için kullanılan Google Search Console üzerinde site sahiplerinin yapmış oldukları ihlalleri bildirmek için bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölüme Manuel İşlemler Raporu denilmektedir. Her SEO ve web yöneticisinin bilmesi ve hataya düşmemesi gereken bir durumdur manuel işlemler. Peki nedir bu manuel işlemler?

Türkçe webmaster ofis saatleri

Türkçe Webmaster Ofis Saatleri Başladı

Yıllardır özlemini çektiğimiz Google Türkçe Webmaster Ofis Saatleri 18 Ağustos 2016 saat 19:00 ile ilk yayına başladı. Google arama ekibinden ve Türkçe Webmaster Yardım Forumlarından sorumlu Fatih Özkesemen ile keyifli yaklaşık 1 saat 13 dakika zaman geçirdik. Google Hangout üzerinden canlı yayınlanan ofis saatinde Fatih birçok soruya detaylar cevaplar verdi. Kendisine buradan teşekkür ediyorum.

AMP Başlangıç Rehberi

Bir önceki konumuzda AMP’nin gelişimini ve kullanıcılara ve site sahiplerine sağlayacağı faydadan bahsetmiştik. Bu konuda AMP sayfalarının yapısı ve kodlaması ile ilgili bilgiler vereceğim.

AMP – Accelerated Mobile Pages – Hızlandırılmış Mobil Sayfalar Nedir?

“Ağustos 2015 ayında Dünya’da bir ilk yaşandı ve mobil cihazlarda yapılan Google arama sayısı masaüstü bilgisayarlarda yapılan aramaların sayısını aştı.” Haber Google Kıdemli Başkan Yardımcısı (Google Senior Vice President) Amit Singhal tarafından verildi. Bu haberler birlikte artık mobil kullanımın daha önemli hale geldiği o günlerde belli olmuştu. Google bu bilginin ardından kullanıcıların mobil deneyimlerini artırmak için harekete geçti ve AMP duyurusunu yaptı.

Haber Seo

Seo Haber – Şehir Efsanesi Midir?

Arama motoru optimizasyonu (İngilizce, Search Engine Optimization) sitenizi arama sonuçlarında daha iyi arama performası göstermesi için sitenizde yapmanız gereken kullanıcı deneyimini artıcı aksiyonlar bütünüdür. Son zamanlarda haber siteleri, daha fazla ziyaretçi elde etmek için kullanıcı odaklı haberler sunmak yerine kelime yoğunluğunu (keyword density) artırarak arama sonuçlarında daha iyi performans elde ettiklerini düşündüklerinden kullanıcıyı son derece sıkan içerikler üretmektedir. Kullanıcı deneyimini kötüye doğru hareketlendiren bu uygulamaya Google gibi arama motorları sessiz kalmıyor ve manuel işlemlerle sıralamadaki performasını düşürmeye devam ediyor. Peki bu seo haber olayının aslı astarı nedir, gelin beraberce inceleyelim.